Casier agentie bancara

Banca Centrala Cooperatista CREDITCOOP Agentia Deva

Job expirat

RESPONSABILITATI

•asigura evidenta si pastrarea numererului existent in casa de circulatie si tezaur, in conditii de siguranta si securitate;
•efectueaza incasari si plati in numerar pe baza documentelor de la clienti sau imputernicitii acestora; efectueaza tranzactii Western Union;
•pastreaza cheile si sigiliile cu respectarea reglementarilor interne privind deschiderea si inchiderea tezaurului;
•asigura respectarea plafonului de casa, redistribuind excedentul de numerar la alte agentii sau depunandu-l la alte banci comerciale ori BNR;
•intocmeste zilnic situatia necesarului de numerar, stabilind excedentul sau deficitul de numerar si modul de solutionare a acestora;
•organizează sistemul informaţional necesar derulării activităţii proprii, a documentelor întocmite, precum şi arhiva proprie.

CERINTE

•studii medii;
•vechime de minim 3 ani in activitatea de gestiune;
•experienţa în domeniul financiar-bancar reprezintă un avantaj;
•disponibilitatea de a constitui garanţie in numerar;
•seriozitate, corectitudine si atentie la detalii, atentie distributiva;
•fara antecedente penale;
•domiciliul in municipiul Deva.

Banca Centrala Cooperatista CREDITCOOP este o institutie de credit constituita prin asocierea a 41 de banci cooperatiste, care functioneaza in baza OUG nr. 99 / 2006 aprobata prin Legea nr. 227 / 2007, inregistrata in Registrul institutiilor de credit al Bancii Nationale a Romaniei din data de 11.11.2002. Activitatile principale ale bancii sunt similare cu cele ale unei banci comerciale si constau in atragerea de depozite sau alte fonduri rambursabile exclusiv in lei, precum si acordarea de credite de investitii imobiliare si de consum la entitati nefinanciare si persoane fizice care domiciliază/au sediul social şi işi desfăşoară activitatea în raza teritorială de operare. Totodata banca efectuează operaţiuni cu caracter financiar - bancar (încasări, plăţi, decontări, transferuri de fonduri etc.) pe bază de contracte sau convenţii încheiate cu alte instituţii de credit sau cu diverşi agenţi economici.