Sef de schimb

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, o importanta multinationala prezenta pe piata de automotive din Romania de peste 10 ani, cu peste 5000 de angajati, angajeaza un Shift Leader (productie mase plastice) care sa desfasoare urmatoarele tipuri de activitati:
- Coordonarea si supervizarea resurselor materiale si umane in conformitate cu procedurile de lucru stabilite, in scopul satisfacerii cerintelor Clientului si a cerintelor companiei, in termeni de programare a productiei, eficienta si eficacitate, calitate si calcul a ratei pierderilor.
- Asigura sortarea corecta a deseurilor, utilizarea echipamentului de protectie de catre operatori masini si respectarea regulilor de igiena si de siguranta;
- Asigura buna functionare a masinilor si de fluxul continuu de productie;
- Asigura alocarea adecvata a resurselor umane si a celor materiale in scopul atingerii obiectivelor de productie;
- Seteaza/ regleaza parametri de injectie corespunzatori;
- Supervizeaza si controleaza procesul de montare a matritelor;
- Analizeaza problemele legate de calitate, respectiv intarzierile aparute in procesul de productie si ia masurile corespunzatoare;
- Asigura ordinea si disciplina la locul de munca, respectarea metodei 5S;
- Dirijeaza evacuarea personalului din cladire in cazul urgentelor.

CERINTE

– Studii tehnice finalizate;
– Experienta relevanta de minim 2 ani in productie, domeniul injectiei de mase plastice;
– Cunostinte solide de operare si manipulare a masinilor de injectie;
– Cunostinte tehnice si mecanice in domeniul maselor plastice;
– Deprinderi si abilitati de reparare si intretinere masini si utilaje.

BENEFICII OFERITE

– Salariu competitiv;
– Tichete de masa;
– Sporuri salariale;
– Transport asigurat pana la serviciu.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.