Inginer Proces - Injectie Mase Plastice

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, un important jucator in domeniul automotive, suntem in cautarea unui Inginer Proces - Injectie Mase Plastice, Dej.

Responsabilitati:
- Realizarea transferului de produse si procese de injectie ;
- Imbunatatiri, setarea parametrilor de injectie, standardizarea lor si urmarirea procesului ;
- Realizarea instructiunilor de lucru;
- Alegerea si comandarea componentelor pentru masinile de injectie
- Start-up masini de injectie noi si validarea lor ;
- Asigura suportul departamentelor de productie pentru optimizarea procesului;
- Analizează datele de control statistice de la operatorii d e mașini pentru a identifica și menține tendințele favorabile în procesul și calitatea produsului.
- Menține și monitorizează sistemele TS 16949 si ISO14001
- Oprește fluxul de producție pentru a corecta orice problemele de calitate care apare și documenteaza orice rezultat și/sau reglare, conform procedurii.
- Verifică parametrii de proces
- Păstrează zonele de mașini și împrejurimi curate (ulei și materiale)
- Menține un jurnal de proces pentru fiecare matrita.
- Colaboreaza cu departamentul de calitate pentru a imbunatati controlul procesului.

CERINTE

- Studii Superioare Tehnice – finalizate
- Limba Engleza - nivel avansat
- Experienta de minim 3 ani in inginerie - injectie mase plastice
- Experienta in managementul echipei
- Rezilienta
- Inovatie
- Adaptabilitate, flexibilitate
- Comunicare eficienta

BENEFICII OFERITE

- Inovatie

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro