Soferi C+E Test Suceava

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

BUSINESS ACTIV CONSULT

RECRUTEAZA
SOFERI PROFESIONISTI PENTRU

DANEMARCA

TESTARE LA SUCEAVA

4 APRILIE 2015
• Contract pe perioada nedeterminata.
• Angajarea se face pe Romania.
• Programul de munca este de 5 sau 6 zile pe saptamana.
• Programul de munca va fi de 8 saptamani, la locul de munca si 3 saptamani acasa in concediu.
• Concediu de odihna 4 saptamani pe an( platit).
• Orele de munca sunt in conformitate cu reglementarile UE.
• Beneficiati de Asigurari Sociale .
• Asigurari de Sanatate.
• Asigurari in Caz de Accident.
• Perioada lucrata se calculeaza la anii de vechime pentru pensie.
• Nu veti detine camion propriu. Se vor planifica transporturile in asa fel incat angajatul sa aiba curse si camioane disponibile
• Camionul va fi preluat de catre unul dintre colegii dumneavoastra
• Se ofera curs de securitate pentru a lucra in aeroport
• Cazarea se ofera gratuit intr-unul din apartamentele firmei din Danemarca, Germania, Olanda, Belgia, Franta, Anglia, Suedia, Norvegia
• Apartamentele sunt dotate cu bucatarie, baie, masina de spalat si internet Wi-Fi, dar nu uitati sa va aduceti propriile lenjerii de pat

• Salariul care se ofera
1. In prima luna veti primi 1471 de Euro Net. Daca veti lucra in a 6 zi a saptamanii veti primi un bonus de 130 RON
2. Dupa un an de munca performantele si competentele vor fi evaluate anual, incepand cu luna din care sunteti angajat.
3. Vi se va retine un depozit de 250 EURO care va fi dedus din primul salariu. Depozitul va acoperi costurile pentru articolele pe care le primiti atunci cand sunteti angajat ca si sofer, precum si costurile neprevazute cauzate de soferi. In cazul in care astfel de costuri nu apar pe perioada contractuala cu dumneavoastra, depozitul va fi returnat in momentul incetarii contractului.
4. Salariul va fi platit lunar in data de 20 a fiecarei luni.
• Veti primi telefon de serviciu si echipament de protectie.
• Test de Conducere consta in conducerea camionului pe autostrada, parcarea tirului, cuplarea si decuplarea remorcii de cabina.
• Costul primului bilet de avion catre Danemarca este suportat de catre Angajator.

• In primavara 2013, toate camioanele au fost echipate cu bord-calculatoare pentru comunicatii, navigatie si manipularea timpul de conducere. Veti avea un telefon mobil pentru uzul colaborarii doar cu compania. Veti primi echipamentul necesar ca vesta de siguranta, pantofi de siguranta, jacheta de iarna, tricou, etc
• Timpul legal si obligatoriu de munca este de 9 ore pe zi acest lucru inseamna ca dupa 9 ore de condus pe zi, va trebui sa luati o pauza intr-unul din apartamentele companiei. Iar un alt conducător auto va lua/prelua camionul si va conduce în continuare. Apartamentele sunt în Danemarca, Germania, Franta, Belgia, Suedia, Norvegia si alte zone.

CERINTE

• Experienta de minimum 6 luni in conducerea camioanelor de tonaj mare (40 de Tone incarcat)- se transporta coletarie.
• Carnet de conducere categoria C+E, certificat ADR, card digital tahografic si atestatul de transport marfa.
• Cunostinte medii de limba engleza.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si plasare de personal