Medici specialisti, dentisti - Danemarca

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Head-Hunting ofera medicilor specialisti si dentistilor oportunitatea de a lucra in spitale si clinici din Danemarca – tara considerata a avea unul din cele mai bune sisteme de sanatate si cei mai fericiti locuitori.

Se ofera:
* Salarizare incepand cu 94000 euro /an (plata la fond de pensii inclusa)
* 37-40 ore/lucru pe saptamana
* 6 saptamani de concediu platit /an
* Cursuri gratuite de limba daneza inainte de plecare, inclusiv pentru sot/sotie si copii. Cursurile au loc in Budapesta. Compania ofera cazare gratuita + o alocatie de 800 euro/luna.
* Vizita in Danemarca inainte de inceperea cursului pentru a vedea viitorul loc de munca si orasul unde veti locui
* Asistenta gratuita pentru relocare ( asistenta pentru gasirea unei locuinte, a unui loc de munca pentru sot/sotie, a unei gradinite,consultanta legala, etc.)
* Curs suplimentar de limba daneza, in Danemarca, dupa inceperea lucrului.

Urmatorul curs de limba daneza este prognozat sa inceapa in luna februarie.
Inceperea cursului se poate face doar dupa ce ati fost acceptat la interviul final.

Informatii la telefon:0723.188550
CV prin e-mail la: office@head-hunting.ro

Cautam medici specialisti cu experienta minim un an, in urmatoarele specialitati:
- Medicina de familie
- Neurologie
- Anestezie
- Cardiologie (interesat de cardiologia non-invaziva)
- Endocrinologie
- Patologie clinica (patologie gastro-intestinala, patologie urologica, patologia pielii si a ficatului)
- Psihiatrie pentru adulti
- Psihiatrie copii si adolescenti
- Reumatologie
- Chirurgie generala
- Chirurgie vasculara
- Chirurg certificat pentru chirurgia sanului
- Gastroenterologie
- Radiologie

CERINTE

- experienta minim un an ca medic specialist
- experienta 5 ani ca dentist
- limba engleza la nivel mediu/avansat
- certificat de conformitate
- disponibiliate de relocare pe perioada lunga.

Firma de recrutare personal acreditata pentru angajari in tara si strainatate.