Electromecanic BMW/Fiat

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurarea activitatii conform comenzilor primite, cu maxima eficienta și precizie, in conformitate cu standardele service-ului
Executa diagnoza pentru a depista diferite erori si le repara utilizant testere BMW
Reparatii mecanice la autoturismele reprezentantei
Pastrarea legaturii cu departamentul responsabil de piese auto, in vederea obtinerii pieselor solicitate
Inregistrarea si depozitarea de diferite parti aflate in garantie sau la cererea clientului
Examinarea autovehiculelor pentru a determina daca mai sunt necesare alte reparatii
Comunicarea stransa cu seful de atelier
Documentarea procesului de reparatie si asigurarea ca acesta este in conformitate cu comanda primita.
Contorizarea timpului necesar pentru efectuarea reparatiilor.
Testarea vehiculelor in urma reparatiilor.
Participarea la programe de training, cursuri, evenimente.
Informarea in permanenta in legatura cu date tehnice ale noilor tipuri de masini.
Asistarea ucenicilor la diagnoza si la reparatii.
Raportarea oricaror defectiune a aparaturii din atelier superiorului.
Este responsabil de curatenia vehiculelor.
Instiinteaza seful de atelier in legatura cu orice modificare a conditiei sau aspectului masinii.
Este responsabil de toate instrumentele și manuale primite.
Efectueaza diagnoza vehiculelor BMW folosind echipament de diagnoza BMW.
Repara vehicule BMW folosind echipamente speciale și / sau aprobate, lubrifiant, fluide, și substanțe chimice.
Tine evidenta timpului de munca pentru reparatii si diagnostic.
Se asigura ca clientul este satisfacut de reparatiile efectuate.
Mentenanta si reparatii executate in concordanta cu standardele BMW.
Abordare rapida, dar temeinica in repararea vehiculelor.

CERINTE

Carnet de conducere categoria B
Cunostinte mecanice si electrice

Limbi straine: Engleza - nivel Mediu
Educatie: Scoala profesionala sau certificat / autorizatie in domeniu
Alte informatii
O masa/ zi asigurata de catre angajator
Cazarea nu este asigurata, dar se ofera suport in gasirea unei chirii
Transportul este asigurat de catre angajator
Orele suplimentare sunt platite extra (50 %)
Discount la achizitia de autoturisme BMW din cadrul reprezentantei.
Posibilitatea relocarii cu familia.

BENEFICII OFERITE

Conditii salariale: 2015 euro / net / luna
Numarul de ore lucratoare/zi: 8 ore
1-2 luni (perioada de proba), urmata de prelungirea contractului de munca pe 3 ani

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate