Specialist Aprovizionare Produse Finite – Curtea de Arges

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul aprovizionarii:
• Asigura interfata intre Depozitul Logistic Central si furnizori;
• Responsabil pentru gestionarea si urmarirea stocurilor pentru produsele finite la depozitele centrale din Europa;
• Stabileste necesarul de productie conform targeturilor de stoc agreate catre furnizor;
• Transmite si coordoneaza furnizorii pentru a asigura disponibilitatea produselor finiteconform cerintelor conform cerintelor filialelor de vanzari;
• Stabilileste destinaliile pentru productia/sau stocul de produsele finite realizat;
• Prioritizeaza destinatile livrarilor stocului existent in cazurile de urgenta.

Management de proiect:
• Optimizeaza si imbunatateste continuu stocurile in corelatie cu disponibilitatea pietei (cerintele filialelor de vanzari).
• Colaboreaza cu Planificarea Productiei si Departamentul Logistic in vederea optimizarii procesului de aprovizionare.

CERINTE

• Studii superioare, preferabil in Logistica, Administrarea Afacerilor sau similar;
• Minim 5 ani de experienta relevanta in logistica;
• Cunostinte de ERP (SAP / APO) si MS Office (Excel avansat);
• Abilitati numerice;
• Limba engleza avansat (scris-citit-vorbit), limba germana reprezinta avantaj;
• Abilitati interpersonale in comunicare, negociere si cooperare pentru a stabili relatii bune cu furnizorii;
• Orientat catre imbunatatire incontinua;
• Intelegere si vedere de ansamblu a intregului proces de aprovizionare;
• Abilitatea de a lucra independent si de a respecta termene stricte;
• Disponibilitate la deplasari.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies