Specialist Achizitii - Curtea de Arges

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o cunoscuta companie multinationala, leoHR recruteaza :

Specialist Achizitii Produse Finite – Curtea de Argeș

Responsabilitati:

Participarea la intocmirea bugetelor partiale pentru achizitiile de marfa si productie;
Calculeaza cererea de productie cu program SAP-APO;
Asigurarea derularii complete a procesului de achizitie asigurand indeplinirea planului de aprovizionare lunar prin comunicarea permanenta cu fabrica, cu furnizorii cat si cu centrele de distributie regionale;
Propune pentru fiecare model avizat cantitatile, termenele de livrare, pretul de achizitie, pretul de vanzare spre aprobare;
Asigura livrarea la termen si de calitate a comenzilor derulate;
Asigura flexibilitatea si reactia rapida la modificarile de cerere ale pietei pentru a mentine ritmul de vanzare si prin eventuala modificare de reducere a cantitatilor contractate;
Realizarea sourcingului permanent de noi produse finite la alte firme producatoare din Romania si strainatate;

CERINTE

Studii superioare, de preferință economice, in logistică, in afaceri sau studii superioare similar;
Minim 3 ani de experiență în supply chain / procesul de management material al industriei prelucrătoare.;
Familiarizat cu procesul IT pe lanțuri de aprovizionare , cunoștințe SAP R/3 și MS Office;
Comunicare excelenta scrisă și verbală în limba engleză /comunicarea in limba germana constitue un avantaj;
Abilități interpersonale puternice în comunicare și cooperare pentru a stabili relații bune cu furnizorii;
Persoana inovatoare și capabila să lucreze în mod eficient în diferite culturi;
Disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Prime.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies