Inginer cercetare si dezvoltare – Curtea de Arges

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o cunoscuta companie multinationala, leoHR recrutează:

Inginer cercetare si dezvoltare (proiectare CATIA) – Curtea de Argeș

Responsabilități:
• Sa analizeze cu atenție prototipul și rapoartele testelor efectuate pe prototipuri sau pe produse;
• Elaborarea modelelor 3D sau a schițelor 2D pentru fiecare parte a produsului dezvoltat;
• Definirea conceptelor pentru noile proiecte;
• Sa analizeze cu atenție, împreuna cu membrii echipei de proiect dacă conceptul îndeplinește cerințele din descrierea produsului;
• Propune soluții pentru problemele constatate în timpul testelor efectuate pe produse;
• Estimează costul produsului și al matriței;

CERINTE

Profilul candidatului:
• Studii superioare tehnice;
• Experienta de 2-3 ani în domeniu;
• Experienta în proiectare CATIA;
• Cunoștințe bune mecanice și electrice. Experienta în prelucrarea materialelor plastice reprezinta un avantaj;
• Persoana motivata, orientata spre detalii și bine organizata;
• Abilități foarte bune de comunicare în limba engleza;
• Abilitatea de a lucra în mod independent și eficient;
• Disponibilitate pentru deplasări (maxim 25% din timp).

BENEFICII OFERITE

• Posibilitatea dezvoltării într-un mediu dinamic;
• Pe lângă salariul raportat la experienta, se acorda prime si tichete de masa.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies