Inginer de vanzari

SC NOVA GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pieței specifice, prin efectuarea de studii de piață privind potențialii clienți și concurența;
- Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții actuali și asigurarea suportului tehnic;
- Contactarea potențialilor clienți, întocmirea ofertelor tehnice și comerciale;
- Negocierea, încheierea și derularea contractelor cu clienții;
- Urmărirea și realizarea targetului de vânzări.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (mecanică, construcții de mașini);
- Cunoştinţe de operare Office;
- Cunoştinţe avansate de limba germană/engleză;
- Experienţă în domeniul vânzărilor de produse tehnice;
- Spirit întreprinzător, perseverent, activ, onest, sociabil, comunicativ, orientat spre rezultat;
- Posesor carnet de conducere B - disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masă;
- Transport asigurat.

Principalele noastre activitati au fost dedicate de la inceput mecanicii fine si producerii de roti dintate. Complexitatea produselor si serviciilor furnizate de Nova a atins in ultimii ani un nivel ridicat, datorita grijii noastre permanente de a evolua si de fi actuali in tot ceea ce facem. Asadar, in prezent NOVA detine o hala de productie moderna, echipata cu utilaje moderne si centre de prelucrare, in care activeaza oameni instruiti si dedicati, toate conectate de procese atestate ISO 9001.