Inginer de vanzari

SC NOVA GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pieței specifice, prin efectuarea de studii de piață privind potențialii clienți și concurența;
- Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții actuali și asigurarea suportului tehnic;
- Contactarea potențialilor clienți, întocmirea ofertelor tehnice și comerciale;
- Negocierea, încheierea și derularea contractelor cu clienții;
- Urmărirea și realizarea targetului de vânzări.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (mecanică, construcții de mașini);
- Cunoştinţe de operare Office;
- Cunoştinţe avansate de limba germană/engleză;
- Experienţă în domeniul vânzărilor de produse tehnice;
- Spirit întreprinzător, perseverent, activ, onest, sociabil, comunicativ, orientat spre rezultat;
- Posesor carnet de conducere B - disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masă;
- Transport asigurat.

Grupul roman de firme NOVA s-a înființat în anul 1994, fiind o afacere de familie, localizat în Cugir.

Principalele noastre activități au fost dedicate de la început mecanicii fine și producerii de roți dințate. În prezent, pe lângă activitatea de producție realizată după documentația clientului, producem și vindem accesorii de mașini unelte (portscule și menghini) realizate după documentația proprie. Ne dorim sa crestem echipa de vanzari pentru aceste tipuri de produse (portscule, menghini si alte sisteme de prindere) avand in vedere feedback-ul pozitiv primit din partea pietei pana acum.