Web designer si Asistent service calculatoare

S.C. CONSI TEAM SERV S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul are doua componente: una este partea de web designer si cealalta este cea de asistent service calculatoare.
Prima componenta presupune participarea la realizarea si administrarea de site-uri web.
A doua componenta presupune diagnosticarea si rezolvarea de probleme referitoare la calculatoare si periferice, participarea la realizarea de retele de calculatoare.

CERINTE

Cunostinte de html, css, php, mysql. Experienta in realizarea de site-uri web. Sunt necesare si cunostinte de creare si editare de imagini Photoshop si de utilizare de platforme CMS pentru crearea de site-uri.
Experienta in instalare de sisteme de operare si programe, devirusare de calculatoare, incarcare de cartuse la imprimante sau dorinta de a invata aceste lucruri. Cunostinte teoretice si practice referitoare la retele de calculatoare.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

Compania produce si distribuie un software legislativ, realizeaza site-uri web, se ocupa de service, comercializare si retele de calculatoare. Sediul sau este in centrul orasului Craiova, in sediul IPA (str. Stefan cel Mare). Clientii companiei sunt firme si institutii din Craiova si din zona Olteniei.
Personalul este tanar si inalt calificat, mediul de lucru este unul placut.