Responsabil Formare Profesională Continuă

Asociația de Consultanță și Consiliere Economico-Socială Oltenia

Job expirat

RESPONSABILITATI

A.C.C.E.S Oltenia recrutează personal în vederea angajării pentru poziția de responsabil formare profesională.
Responsabilități:
- Gestionarea documentelor și administrarea bazei de date aferente procesului de formare profesională;
- Menținerea unui contact permanent cu beneficiarii de FPC, dar și cu instituțiile colaboratoare
- Urmărirea și asigurarea unei bune desfășurări a sesiunilor de formare profesională;
- Îmbunătățirea continuă a procesului de formare profesională.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie să fie absolvent de studii superioare în domeniul Științelor Socio- Umane, să aibă cunoștințe avansate pachet Microsoft Office, colaborează în echipă, îmbină eforturile venite din partea departamentelor specializate pentru fluidizarea procesului de formare profesională.

Înfiinţată în august 2002, ca organizaţie neguvernamentală, fără scop lucrativ, apolitică şi nediscriminatorie, Asociaţia de Consultanţă şi Consiliere Economico-Socială "Oltenia" a început să-şi desfaşoare activitatea imediat după înfiinţare, transpunând în practică SCOPUL pentru care a fost creată, înscris în statutul ei, şi anume, promovarea dezvoltării sociale, economice şi cultural-educaţionale a regiunii Oltenia.