RESPONSABIL CALITATE

AVI SRL CRAIOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Absolvent de Colegiu/Universitate Tehnica;
- Cunostinte de desen tehnic – 2D (citire desene, dimensiuni geometrice / tolerante);
- Cunostinte practice de utilizare a dispozitivelor de masurare si monitorizare;
- Cunostinte de limba Engleza (obligatoriu);
- Cunostinte de limba Germana reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de operare PC, MS Office (obligatoriu);
- Cunostiinte operare CATIA reprezinta avantaj;
- Experienta in control calitate (obligatoriu);
- Ambitios, dinamic, deschis, comunicativ;
- Disponibilitate deplasare in tara si strainatate;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate la program prelungit.

CERINTE

urmareste ca marcajele de pe produsele furnizate societatii sa corespunda cu datele inscrise in documentele insotitoare ale acestora, precum si cu cele din inregistrarile calitatii emise in cadrul societatii, de la depozit pana la punerea in opera a produselor respective;
- tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii lucrarilor/produselor, emise sau primite, inclusiv cele privind pregatirea si instruirea personalului in acest domeniu;
- propune Managerului de Calitate oprirea productiei, atunci cand constata aparitia unor deficiente majore sau a unor conditii de mediu, care pot influenta negativ calitatea acestora;
- participa la atestarea produselor noi sau proceselor noi omologandu-le pe cele ce urmeaza a fi introduse in fabricatie;
- identifica deficientele de calitate si tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remedierea acestorea pe care le aduce la cunostinta conducerii unitatii, urmarind realizarea hotararilor luate;
- coopereaza pentru imbunatatirea calitatii lucrarilor/produselor;
- reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in conditiile de calitate contractuale, in baza actelor doveditoare intocmite de comisia de receptie;
- analizeaza reclamatiile de calitate de la beneficiari si ia masuri operative de eliminare a lipsurilor in activitatea de productie;
- Verificarea respectarii cerintelor calitative conform documentatiei de control
- Verificarea pieselor, a parametrilor de proces si validarea fiselor de aprobare proces
- Urmarirea sistematica a pieselor de pe fluxul de productie
- Analizarea produselor neconforme sau suspecte, pentru identificarea cauzelor si actiunilor necesare
- Izolarea pieselor neconforme (atat de pe fluxul de productie cat si a produselor receptionate de la furnizori), documentarea neconformitatilor constatate in vederea reclamarii acestora
- Inregistrarea si centralizarea rebuturilor
- Verificarea dispozitivelor de control specifice

BENEFICII OFERITE

- telefon de serviciu;
- salariu atractiv, corespunzator activitatii prestate si bonuri de masa;
- lucru in mediu tanar si dinamic, cu reale posibilitati de dezvoltare a carierei intr-o companie de prestigiu.

Firma de proiectare si productie de obiecte sanitare din materiale compozite.