Reprezentant Vanzari Zonal

ALL INSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor companiei catre firmele din zona alocata si realizarea volumelor de vanzari;
- mentinerea relatiilor cu clientii existenti si largirea portofoliului;
- identificarea nevoilor clientului;
- ofertarea si finalizarea vanzarii la standardele impuse de angajator;
- creativitate in identificarea de solutii de vanzare;
- urmărirea foarte atentă a derulării contractelor cu partenerii din zonă;
- monitorizarea foarte atentă a competiţiei şi a oportunităţilor de creştere a volumelor de vânzări;
- raportari periodice catre management;
- lucrul in echipa, impreuna cu departamentul aprovizionare si ofertare pentru realizarea obiectivelor lunare.
- reprezentantul se ocupa de zona alocata, de la prospecare, abordare, vanzare, urmarire livrare, incasare,
- participarea la sedintele de vanzari cu toti reprezentantii din tara
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari

CERINTE

- experianta in domeniu reprezinta un avantaj
- studii superioare - reprezinta un avantaj
- experienta de minim 2 an pe o pozitie similara;
- cunostinte de PC (Word, Excel,);
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B)
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision
- Activitate in cadrul unei echipe de profesionisti
- Masina de serviciu
- Laptop
- Telefon
- Diurna si cazare pentru deplasarile in afara localitatii

ALL INSTAL este o societate cu capital integral romanesc, avand un personal tanar si dinamic, bine pregatit profesional, cu mare experienta in domeniul instalatiilor.
Personalul societatii pune mare accent pe informarea corecta a clientului si pe promovarea celor mai noi si performante materiale si tehnologii in instalatii..
Materialele comercializate de societatea noastra satisfac cerintele severe de calitate europeana, sunt certificate TÜV ISO 9001, DVGW ( Germania ), agrementate tehnic de CONSILIUL TEHNIC PERMANENT PENTRU CONSTRUCTII ( STPPC ) www.all-instal.eu.