Reprezentant Vanzari - Gorj, Mehedinti, Dolj, Olt, Valcea

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie nationala distribuitoare de produse metalice utilizate in domeniul ansamblarii lemnului, feronerie pentru porti si garduri, suruburi pentru lemn, console polita, funii-lanturi si elemente de fixare pentru pozitia de Reprezentant Vanzari - Gorj, Mehedinti, Dolj, Olt, Valcea.

Responsabilitati:

• Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona alocata;
• Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si in vederea cresterii cotei de piata a produselor in zona arondata;
• Prezinta, promoveaza si vinde produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
• Stabileste si participa la intalniri cu clientii;
• Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
• Urmarireste incasarea sumelor datorate de catre clienti si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata;
• Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
• Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual.

CERINTE

• Experienta pe un post similar minim 3 ani;
• Studii superioare sau medii (de preferat in domeniul economic, tehnic sau management);
• Disponibilitate pentru activitatea de teren;
• Experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office;
• Abilitati bune de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.