REPREZENTANT VANZARI

ELECTRIC VALCOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea afacerii companiei prin realizarea în aria repartizată a volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse, şi încasarea contravalorii facturilor.
Responsabilitati principale :
- Construieşte şi menţine baza de clienţi (magazine) în secţiunea pe care o administrează.
- Vizitează numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie
- Se asigură de recuperarea în întregime a contravalorii facturilor la toţi clienţii din aria sa de acoperire
-Administreaza si dezvolta baza de date clienti .
-Urmareste indeaproape derularea contractelor cu privire la comenzi si plati;
-Se asigura de corectitudinea pregatirii marfii pentru livrare;

Performanta companiei a fost sustinuta prin efortul, talentul si dedicarea continua a celor care formeaza echipa ELECTRIC VALCOR.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, capabil sa initieze o legatura puternica cu clientii, dispus deplasarilor, corect,organizat, atent la detalii.

Activitati:
-Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
-Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
-Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
-Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
-Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
-Isi planifica activitatea de vanzare
-Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
-Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
-Invata produsele si caracteristicile tehnice

BENEFICII OFERITE

Salariul NET fix lunar va fi comunicat la interviul de selectie;
Se ofera telefon, auto;

Distributie materiale electrice si amenajari (DJ,OT,TR,VL,SB,GJ,MH,HD,CS,TM)