Reprezentant medical

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezentantul medical identifica cabinetele medicale, cabinetele stomatologice, clinici si spitale in vederea stabilirii relatiilor de colaborare: prescriere medicala si/sau vanzare-cumparare.
- Intocmeste baza de date cu clientii din zona alocata
- Promoveaza produsele proprii ale societatii (produse distribuite in exclusivitate) catre medici si farmacisti conform planului de vanzari si de marketing stabilit
- Preia comenzi din teritoriu (telefonic) sau direct de la beneficiar (in cadrul vizitelor)
- Cauta in permanenta solutii pentru cresterea volumului de vanzari in zona de activitate, contacteaza toti potentialii clienti prezentandu-le portofoliul de produse proprii si proiectele in derulare ale companiei.
- Isi insuseste caracteristicile produselor din portofoliu
- Programeaza vizitele in teren, intalnirile, mesele rotunde, prezentarile cu medici si farmacisti
- Participa activ la orice manifestare stiintifica sau de profil (expozitii/targuri) la care compania este prezenta cu produsele respective.
- Monitorizeaza ofertele concurentei prin colectarea datelor (produse, pret, etc)
- Intocmeste saptamanal si lunar rapoarte privind activitatea de promovare si vanzare a produselor in zona alocata.
- Realizeaza periodic forecast de vanzari si furnizeaza informatii pentru asigurarea stocului minim si evitarea situatiilor de out of stock sau supra stoc

CERINTE

- Absolvent studii superioare (avantaj studii in domeniul medical)
- Experienta in vanzari piata Retail Farmaceutic minimum 1 an (constituie avantaj experienta relevanta in promovarea/vanzarea medicamentelor)
- Cunostinte solide de operare PC (word, excel)
- Implicare, abilitati de comunicare si negociere
- Persoana dinamica, responsabila, orientata spre clienti si obtinerea de rezultate prin profesionalism si consecventa
- Permis de conducere categoria B (minim 1 an experienta)
- Disponibil la deplasari in judetele alocate filialelor din Timis, Ploiesti si Craiova

BENEFICII OFERITE

- Salariu + bonusari corelate cu performantele.
- Bonuri de masa / diurna
- Telefon, tableta si masina de serviciu.
- Oportunitati de dezvoltare a carierei.