Personal Hotel - Craiova/ Băile Herculane

Bacolux Intercom

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajăm Ospătar, Ajutor Ospătar, Cameristă, Barman conform următoarelor cerințe:

Ospătar/ Ajutor Ospătar:
- Preluarea comenzilor de mancare si bautura intr-o maniera eficienta si profesionista;
- Acordarea atentiei cuvenite si asigurarea unor servicii ireprosabile clientilor;
- Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la felurile de mancare si bauturi

Cameristă:
- Efectueaza si intretine curatenia in camerele clientilor, pe holurile etajelor, in oficii si in zona de serviciu in conformitate cu standardele si procedurile companiei;
- Inlocuieste (completeaza) produsele consumate de catre clienti;
- Raporteaza superiorilor orice defectiune sau deteriorare pe care o constata in camerele hotelului;
- Intocmeste raportul pentru zona de lucru.

Barman
- Oferă produsele de bar oaspeților noștri cu multă atentie pentru detalii și crează momente unice, într-o ambianță magică;
- Pregătesc cocktail-uri și alte băuturi la barurile noastre;
- Susțin șeful de echipă la procurarea materialelor, precum și la depozitarea și gestionarea mărfurilor și la inventar;
- Atitudine pozitivă pe care o transmit oaspeților noștri și în aceeași măsură către colegii de echipă.
- Prezintă responsabilitate, gestionarea situațiilor dificile și capabilitatea de a-și păstra calmul în momente de stres.

CERINTE

Experienta in domeniile mai sus enuntate

BENEFICII OFERITE

Dacă te încadrezi în aceste valori noi îți vom oferi:
• o echipă unită
• salariu stabil și plătit la timp
• bonusuri pentru creativitate, responsabilitate și eficienta
• cursuri de formare profesionala si dezvoltare personala

OFERIM CAZARE SI MASA pe perioada derularii contractului, pentru persoanele cu domiciliul in alta localitate.

Povestea Bacolux a început cu mai bine de două decenii în urmă. Proiectul a fost și rămâne o afacere de familie, construită cu răbdare și devotament, pe principii solide.
Restaurantul Hanului Craiovița a fost, în 1994, punctul de plecare pentru ceea ce este Bacolux Hotels astăzi – un lanț hotelier ce însumează peste 1000 de locuri de cazare și peste 2000 de locuri în sălile de restaurant din Craiova, Băile Herculane și Bușteni.
Hanul Craiovița a fost achiziționat în 2005 și transformat în Hotel Craiovița, fiind primul hotel al lanțului. În 2007 a fost deschisă pensiunea Bacolux din Bușteni, proiectată inițial ca și casă de vacanță, aceasta a marcat primul pas spre extindere.
Anul 2010 a adus lanțul Bacolux în Băile Herculane, prin achiziția Hotelului Diana, astfel, după o serie de investiții, pe 9 aprilie 2011, aceasta și-a deschis porțile pentru primii turiști. Astăzi Hotel Diana, reinventat, a devenit Diana Resort. Hotelul Afrodita este cel mai nou membru al lanțului. Deschis la 12 aprilie 2012 și transformat în Afrodita Resort & Spa, acesta întregește cu succes gama de servicii oferite de Bacolux Hotels.
În urma studiului realizat de site-ul HotelGuru.ro în perioada 23 noiembrie 2015 – 22 ianuarie 2016, hotelul Afrodita Resort & Spa a fost desemnat cel mai bun hotel din țară. Cele mai apreciate elemente au fost zona SPA, confortul și preparatele culinare servite la restaurantele hotelurilor.