Operator Interviu DJ/SB/AG

C|C|S|A|S

Job expirat

RESPONSABILITATI

- completarea de chestionare la domiciliul respondeților, la adresele și persoanele selectate conform metodologiei studiului, pe suport electronic (laptop), cu date reale și corecte culese din teren;

- respectarea termenelor de culegere a datelor din teren și de predare a tuturor materialelor ce însoțesc aplicarea chestionarului;

- colaborarea în culegerea datelor din teren şi realizarea studiului cu coordonatorul de teren, precum și cu ceilalți experţi din cadrul echipei de management şi de implementare;

- participarea obligatorie la sesiunile de instruire premergătoare activității de culegere a datelor din teren;

- respectarea cu strictețe a normelor lunare stabilite, precum și a condițiilor de selecție a persoanei intervievate.

CERINTE

Profilul aplicanţilor

- absolvenţi de studii medii sau superioare;
- bune cunoștințe de utilizare a calculatorului;
- excelente abilități de comunicare;
- capacitate de convingere;
- disponibilitate de a lucra pe teren și de a aloca minim 2 ore pe zi;
- seriozitate, atenție la detalii.

Constituie un avantaj

- disponibilitatea pentru deplasări în orasele și judeţe limitrofe orașului și județului de rezidență;
- experienţă anterioară în munca de teren din cadrul unor proiecte de cercetare;
- studii în domenii socio-umane.

BENEFICII OFERITE

Compania S.C. C|C|S|A|S SRL, realizează Studiul Naţional de Audienţă (SNA) www.sna.ro, studiu al cărui beneficiar este Biroul Român de Audit Transmedia www.brat.ro şi majoritatea publicaţiilor care apar ţară. Oferim persoanelor care doresc să desfăşoare o activitate suplimentară celei de bază, o slujbă de tip part-time şi posibilitatea de a-şi mări veniturile. Plata se face la chestionar aplicat corect; castiguri intre 200-1500 RON/luna in functie de numarul proiectelor la care se lucreaza.

Prezentă pe piața locală din anul 2005, C|C|S|A|S este un institut de cercetare din domeniul cercetării sociale și al studiilor de marketing. Staff-ul tehnic al C|C|S|A|S are o experiență de peste 19 ani în domeniul studiilor sociale și al celor de piață. Experții institutului au o vastă experiență în derularea cercetărilor cantitative și calitative, realizând până în prezent peste 150 de cercetări cantitative și peste 500 de focus –grupuri și interviuri calitative.

C|C|S|A|S este membru ESOMAR, organizația mondială a profesioniștilor în cercetare de piață.

C|C|S|A|S este unul dintre este unul dintre puținele institute de cercetare de piață din Romania care oferă servicii complete, de la design-ul cercetării, culegerea datelor din teren, analiza și interpretarea lor, până la consultanța pe domeniul de interes al clientului.

C|C|S|A|S furnizează servicii în toate segmentele de piața majore – bunuri de consum, produse farmaceutice, media și servicii.

Personalul institutului nostru este alcătuit din experți cercetători cu minim 8 ani experiență, absolvenți ai facultăților de sociologie, psihologie, asistență socială, IT.