Mecanic - Faurecia Valcea

Faurecia Seating Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia Valcea angajeaza o persoana pentru postul de Mecanic.

Sarcinile si responsabilitatile aferente acestui rol sunt:

- asigurarea mentenantei efective si preventive pentru toate echipamentele din fabrica;
- efectuarea reparatiilor la utilaje si echipamente;
- participarea la definirea specificatiilor tehnice pentru modificarile echipamentelor.

CERINTE

- studii medii/superioare in domeniul tehnic (mecanica);
- minim 1 an experienta in domeniul intretinerii si reparatiei utilajelor (preferabil utilaje textile);
- cunostinte de utilizare pc;
- limba engleza nivel mediu;
- disponibilitate pentru lucrul in schimburi.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflat intr-o permanenta dezvoltare.
In grupul Faurecia, cei 100.000 de angajati din cele 320 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive.
In Romania, grupul Faurecia este prezent inca din anul 2003, unde detine 5 fabrici.