Sales Officer

CHORUS M&D SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezinta catre ingineri, in mod explicit:oferta de produse, discount-urile practicate si tehnicile de vanzare.
Aloca clientii in ruta si rentabilizeaza zonele de lucru ale inginerilor.
Participa la negocierea contractelor cu clientii.
Aproba facturarea si livrarea de marfa catre un client.
Analizeaza rapoartele de vanzari ale inginerilor, parametrii de performanta.
Impreuna cu echipa realizeaza targetul din vanzari.
Verifica zona de vanzare, participa la recuperarea creditelor.
Alte cerinte conform fisei post.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Electrotehnica sau Inginerie Electrica.
Specializari:
Actionari Electrice
Instalatii Electrice
Constructii Electrotehnice
Transportul si Distributia Energiei Electrice
Automatica si Informatica Industriala
Abilitati de lider, comunicare, negociere.
Experienta in domeniul vanzarilor si o buna pregatire tehnica.
Posesor permis auto de minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial foarte atractiv.
Masina si telefon de serviciu.
Mediu de lucru competitiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie nationala de distributie.
www.chorus.ro