Manager zona Craiova - Oltenia

reward

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
1. Promoveaza si listeaza produsele din portofoliu.
2. Planifica si organizeaza activitatea in cadrul regiunii coordonate, monitorizeaza targetul cantitativ si calitativ pentru distribuitori pentru brandurile premium ale producatorului de vinuri Murfatlar;
3. Propune si implementeaza solutii de dezvoltare a zonei coordonate si de crestere a performantei de distributie si vanzari;
4. Identifica noi parteneri (magazine specializate de vin si locatii HoReCa), ii gestioneaza pe cei existenti si propune adaptarea politicii comerciale la zona coordonata;
5. Propune, comunica, implementeaza si monitorizeaza modul de implementare al campaniilor de promovare a produselor, urmarind rezultatele obtinute;
6. Elaboreaza si transmite catre Managerul National de Vanzari al M1 CRAMA ATELIER raportul saptamanal de vanzare;
7. Elaboreaza rapoarte cu privire la concurenta si la evolutia pietei.

CERINTE

Cerinte
1. Studii superioare finalizate;
2. Experienta in vanzari pe segmentul HoReCa;
3. Corectitudine si atentie la detalii, aspect fizic placut, sociabil, dinamic si comunicativ;
4. Disponibilitate pentru deplasari in alte orase din tara;
5. Abilitati de negociere;
6. Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
7. Carnet de conducere categoria B.
8. Curs de somelier - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Companie ce activeaza in domeniul Resurselor Umane si al Comertului