Lucratori Bucatarie Hotel - Craiova/ Baile Herculane

Bacolux Intercom

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal
Dacă crezi că te reprezintă responsabilitatea, seriozitatea, punctualitatea, integritatea fizică si psihică, aspectul plăcut și îngrijit, spiritul de echipă, starea energică, amabilitatea,la care mai poți adăuga și o experienta minimă în domeniu sau/și capacitate de instruire rapidă, atunci ești candidatul ideal pentru echipa noastră!
Descrierea jobului
Angajăm Bucătar Șef, Ajutor Bucătar, Lucrător Bucătărie, Spălător Vase conform următoarelor cerințe:
Bucătar Șef/Ajutor Bucătar:
- pregatirea meniului
- comandarea, testarea, receptionarea si depozitarea igredientelor alimentare
- pregatirea produselor in conformitate cu retetele si formulele date
- pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie de ordinea comenzilor
- aranjarea si decorarea mancarii inainte de servire
Lucrător Bucătărie, Spalător Vase:
-capacitate de a comunica şi de a lucra în mod eficient în echipă;
-capacitate de analiză, sinteză şi prioritizare a sarcinilor de lucru;
-responsabilitate, atenţie la detalii;
-rezistenţă la stres şi la perioade de efort prelungit.

CERINTE

Experienta in domeniile vizate

BENEFICII OFERITE

Dacă te încadrezi în aceste valori noi îți vom oferi:
• o echipă unită
• salariu stabil și plătit la timp
• bonusuri pentru creativitate, responsabilitate și eficienta
• cursuri de formare profesionala si dezvoltare personala

OFERIM CAZARE SI MASA pe perioada derularii contractului, pentru persoanele cu domiciliul in alta localitate.

Povestea Bacolux a început cu mai bine de două decenii în urmă. Proiectul a fost și rămâne o afacere de familie, construită cu răbdare și devotament, pe principii solide.
Restaurantul Hanului Craiovița a fost, în 1994, punctul de plecare pentru ceea ce este Bacolux Hotels astăzi – un lanț hotelier ce însumează peste 1000 de locuri de cazare și peste 2000 de locuri în sălile de restaurant din Craiova, Băile Herculane și Bușteni.
Hanul Craiovița a fost achiziționat în 2005 și transformat în Hotel Craiovița, fiind primul hotel al lanțului. În 2007 a fost deschisă pensiunea Bacolux din Bușteni, proiectată inițial ca și casă de vacanță, aceasta a marcat primul pas spre extindere.
Anul 2010 a adus lanțul Bacolux în Băile Herculane, prin achiziția Hotelului Diana, astfel, după o serie de investiții, pe 9 aprilie 2011, aceasta și-a deschis porțile pentru primii turiști. Astăzi Hotel Diana, reinventat, a devenit Diana Resort. Hotelul Afrodita este cel mai nou membru al lanțului. Deschis la 12 aprilie 2012 și transformat în Afrodita Resort & Spa, acesta întregește cu succes gama de servicii oferite de Bacolux Hotels.
În urma studiului realizat de site-ul HotelGuru.ro în perioada 23 noiembrie 2015 – 22 ianuarie 2016, hotelul Afrodita Resort & Spa a fost desemnat cel mai bun hotel din țară. Cele mai apreciate elemente au fost zona SPA, confortul și preparatele culinare servite la restaurantele hotelurilor.