Economist cu experienta

SC SPIACT CRAIOVA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
-evidenta contabila completa
-inregistrare operatiuni contabile
-contabilitate stocuri, clienti/furnizori, disponibilitati banesti, mijloace fixe
-confirmari de sold clienti/furnizori
-intocmirea declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare conform legislatiei in vigoare
-mentinerea relatiei cu Administratia Financiara (obtinerea certificatelor de atestare fiscala)
-verifica si inregistreaza toate rapoartele de cheltuieli
-furnizeaza si respecta pe deplin cu termenele stabilite de raportarile financiare, asa cum sunt cerute de contabilul sef.

CERINTE

Candidatul ideal:
-studii superioare economice
-experienta intr-un post similar, minim 3 ani
-cunostinte avansate operare PC, Word, Excel, inclusiv programe de contabilitate
-persoana atenta, organizata, responsabila

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa

SC SPIACT CRAIOVA SA este o societate de productie industriala, aparataj centralizare si telecomanda Cai Ferate ale carei produse, servicii si lucrari se adreseaza in principal infrastructurii feroviare.