Copywriter Craiova

Prosites SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania PROSITES recruteaza personal pentru postul de copywritter. Canditatul ideal este o persoana cu varsta intre 19 si 35 de ani, capabil sa scrie cu talent dar si sa respecte cerinte si deadline-uri. Cautam oameni creativi si dornici sa invete lucruri noi.

Descrierea postului
- Research pentru produse sau servicii din diferite domenii de interes
- Redactarea de articole originale
- Respectarea normei zilnice de articole
- Postearea articolelor pe bloguri sau site-uri web
- Program fulltime

CERINTE

- Buna stapanire a limbii engleze la nivel avansat
- Cunostiinte foarte bune de operare PC
- Creativitate
- Abilitatea de a redacta continut original si atragator
- Abilitatea de a rescrie continut fara a plagia
- Spirit de echipa
-Capacitatea de a invata rapid

BENEFICII OFERITE

- Training
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru relaxant alaturi de un colectiv tanar

Compania PROSITES se ocupa cu crearea si optimizarea site-urilor pe motoarele de cautare. Datorita versatilitatii si dinamicii mediului online in care activam, avem nevoie de personal tanar, creativ, entuziast si dornic sa invete mereu lucruri noi. Alaturandu-te echipei noastre vei avea posibilitatea sa te dezvolti profesional, si totodata te vei bucura de un mediu de lucru relaxant alaturi de un colectiv tanar si ambitios.