Consultant vanzari D2D - Olt

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza o imagine pozitiva a companiei Telekom in relatia cu clientii;
• Identifica clienti potentiali - persoane fizice, in vederea incheierii si derularii contractelor de furnizare a serviciilor oferite de companie;
• Ofera si vinde clientului pachetul cel mai adecvat de produse si servicii ale companiei la domiciliul acestuia;
• Dezvolta o buna relatie de lucru cu clientii, pastrand permanent legatura cu acestia pentru a gasi oportunitati de crestere a vanzarilor;
• Urmareste atingerea obiectivului zilnic de vanzari si a obiectivelor individuale stabilite de catre superiorul direct;
• Intocmeste evidenta zilnica si raporteaza catre coordonatorul de vanzari fisele de cerere servicii, chestionarele si formularele de feed-back efectuate;
• Furnizeaza organizatiei feedback din piata in mod activ, pentru a contribui semnificativ la planificarea serviciilor companiei, a strategiilor locale si pret;
• Propune superiorului direct zone cu potential de vanzare pentru serviciile companiei.

CERINTE

Daca doresti sa iti incepi cariera in vanzari si sa ai parte de pregatire teoretica si practica in acest domeniul, acum ai posibilitatea de a te alatura echipei de consultanti vanzari D2D pentru Telekom.

Pentru aceasta, ai nevoie de motivatie, incredere in sine si dorinta de a obtine un venit in directa corelatie cu rezultatele tale.

Candidatul ideal:

• Studii medii;
• Abilitati de comunicare, prezentare şi negociere;
• Organizare si planificare;
• Motivatie pentru atingerea obiectivelor de performanta;
• Experienta anterioara în domeniul vânzarilor reprezinta un avantaj;
• Permis de conducere cat. B - reprezinta un avantaj;
• Disponibilitate pentru munca de teren;

BENEFICII OFERITE

• Salariul fix va fi completat de o schema de comisionare motivanta si de alte bonusuri
• Oportunitati reale de dezvoltare si promovare in functie de rezultate
• Participarea la programul de training Magenta Sales Excellence Program – primul program de acest gen din Romania, care pune accent atat pe dezvoltarea profesionala, cat si cea personala a angajatilor si colaboratorilor Telekom.
• Compania asigura transport catre locatiile de pe teren.

Daca iti doresti sa cresti impreuna cu noi, este suficient sa aplici la acest anunt si te vom contacta cat mai curand pentru un interviu. Te asteptam in echipa noastra!

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.