CONSILIER JURIDIC

FARMEXIM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezinta interesele societatii in fata instantelor de judecata si a altor institutii ale statului
· Recupereaza creantele de la debitorii societatii
· Consiliaza salariatii companiei in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare, pentru activitati specifice fiecarui departament

CERINTE

Experienta de minim 3 ani intr-o companie cu numar mare de angajati (constituie avantaj activitatea in domeniul farmaceutic)
· Cunostinte de legislatie interna si europeana
· Cunostinte solide de procedura civila
· Abilitatea de a intelege si a se adapta diferitelor proceduri de lucru
· Permis de conducere auto categoria B

FARMEXIM a fost fondat in anul 1990, fiind prima firma de import si distributie a medicamentelor infiintata in Romania.
De 20 de ani, FARMEXIM asigura legatura dintre industria farmaceutica internationala si autohtona si consumatorii finali din Romania - farmacii si spitale.