Consilier despagubiri pe teritoriul Romaniei

CENTRUL PENTRU PROTEJAREA VICTIMELOR STRAZII S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acum ai ocazia de a-ti crea propriul program de lucru si propria ta echipa de consilieri despagubiri.
Responsabilitati:
- identificarea si contactarea victimelor accidentelor rutiere;
- informarea partilor vatamate despre drepturile lor de a fi despagubite si despre serviciile oferite in aceasta directie de catre CPVS;
- colaborarea cu partile vatamate pentru obtinerea documentelor si informatiilor necesare pentru analiza accidentului de catre CPVS;
- incheierea cu partile vatamate, in numele CPVS, de contracte de mandat pentru obtinerea de despagubiri;
- informarea corecta a partilor vatamate despre evolutia dosarelor de dauna, pana in momentul in care partile vatamate primesc despagubirile.
- formarea si dezvoltarea unei echipe proprii de consilieri despagubiri;
- colectarea, verificarea si trimiterea documentelor catre sediul central.

CERINTE

- fara cazier;
- cunostinte in domeniul asigurarilor (constituie avantaj);
- abilitati de lider;
- abilitati excelente de comunicare;
- orientare spre rezultat, motivat;
- experienta in vanzari (constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

- cel mai mare comision de agent din piata;
- supra-comision;
- un program de lucru flexibil;
- nu se impune target.
- instruire gratuita.

CPVS - Societate ce ofera servicii de consultanta, asistenta si reprezentare victimelor accidentelor rutiere in vederea obtinerii despagubirilor ce li se cuvin