Chimist Laborator_Productie

Batm SYSTEMS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania SC Batm Systems SRL angajaza technician chimist in laborator- pentru linia de productie.
* Efectuarea analizelor fizico-chimice conform procedurilor specifice de lucru, validarea tehnica a rezultatelor și îndeplinirea tuturor cerințelor privind asigurarea calității rezultatelor
* Dezvoltarea și validarea metodelor analitice
* Întocmirea buletinelor de analiză și a documentației specifice de laborator
* Asigura mentionarea corecta a datelor fiecarei analize;
* Sesizeaza superiorul ierarhic asupra abaterilor privind calitatea, face propuneri pentru prevenirea si eliminarea deficientelor de fabricatie, solicita intreruperea fabricatiei sau livrarea produselor care contravin documentatiilor tehnice privind calitatea;
* colaboreaza in permanenta cu departamentul productie in ceea ce priveste respectarea fazelor tehnologice si a parametrilor corespunzatori fiecarei faze tehnologice.

CERINTE

 Candidatul ideal:
* Absolvent studii superioare de chimie
* Experiența în activitatea de laborator, in operarea echipamentelor specifice laboratorului analitic
* Persoană perseverentă, responsabilă, dinamica, orientată spre rezultate, spirit de inițiativa și de echipa, flexibilitate, abilitați de analiza și sinteza
Cerinte:
* indeplinirea activitatilor pentru desfasurare procesului de productie conform planificarii productiei;
* respectarea instructiunilor si procedurilor de lucru, a standardelor de calitate si de productivitate;
* Prezinta avantaj experiența in elaborarea și validarea metodelor de lucru analitice
* Prezinta avantaj cunoștințe și experiența in controlul calității și in utilizarea standardelor și sistemelor de management al calității;
* Cunoștințe bune de utilizare PC
* Cunoștințe bune de limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

PCB