Agent Agricol - Dolj

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Prospecteaza piata pt arendarea si cumpararea de noi suprafete de teren
 Participa la negocierea contractului de arenda impreuna cu Managerul de zona
 Intocmeste dosarul de arenda, obtinand toate autorizatiile necesare si rezolvand eventualele probleme aparute in proces
 Realizeaza identificarea fizica a terenului impreuna cu arendatorul
 Semnaleaza modificarile aparute in contractul de arenda si este responsabil cu obtinerea documentelor pentru modificarea dosarului de arenda
 Realizeaza procesele verbale de schimb de parcele de teren cu alti fermieri
 Mentine legatura cu proprietarii de teren si autoritatile din zona alocata inainte si in timpul derularii contractului de arenda
 Responsabil de realizarea dosarelor pentru subventiile APIA pe zona alocata (obtinerea adeverintelor si alte documente necesare de la autoritatile locale, etc )
 Realizeaza masuratori periodice si recunoasterea in camp pentru terenurile din zona alocata
 Participa la procesul de productie (insamantat) asigurandu-se ca se lucreaza suprafetele corecte.

CERINTE

• Studii superioare/medii in domeniul agicol, agronomie/optional topometrie-constituie avantaj
• Experienta pe un post similar constitue avantaj
• Experienta de lucru in firme cu profil agricol constituie avantaj
• Cunoasterea terenurilor din zona Dolj/Bistret-constituie avantaj
• Abilitati citire harti si identificare sole agricole in teren
• Experienta in relatia cu APIA/primarii/proprietari de terenuri/arendatori constituie avantaj
• Experienta in intocmirea contractelor de arenda/vanzare cumparare terenuri agricole constituie avantaj
• Permis de conducere categoria B;
• Bune cunostinte operare PC : pachetul MS Office;
• Persoana proactiva, dinamica, capabila sa lucreze independent.
• Simtul responsabilitatii dezvoltat pentru actiunile intreprinse;
• Orientat spre obiective si perseverent in realizarea acestora.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/