Reprezentant Vanzari B2B SME&SOHO

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promovarea directa a serviciilor TELEKOM ROMANIA si a serviciilor integrate din zona IT&C catre clientii business, companii private sau institutii de stat
- Prospecteaza piata, identifica oportunitati de vanzare, stabileste si dezvolta relatii comerciale cu clientii existenti si potentiali din zona de responsabilitate alocata
- Administrarea portofoliului de clienti existent prin servicii specifice post-vanzare si planificarea continua a activitatii in sensul mentinerii unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor; Permanenta preocupare in a creste numarul de clienti precum si gama de produse si servicii vanduta
- Administreaza corect informatiile interne si externe, este atent la trendurile pietei si informeaza periodic si la cerere, intocmind rapoarte specifice
- Gestioneaza corect resursele companiei si actioneaza permanent in sensul optimizarii consumurilor

CERINTE

- Experienta relevanta in vanzari (experienta in telecom sau in alte domenii de vanzare directa reprezinta un avantaj);
- Persoana auto-motivata, perseverenta, cu abilitati deosebite de comunicare, negociere si planificare;
- Interes pentru tehnologii noi si intelegere asupra specificului pietei telecom;
- Focusat pe indeplinirea obiectivelor.
- Capacitatea de a lucra atat independent cat si intr-o echipa
- Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren
- Cunostinte de operare PC si navigare internet;
- Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv, alcatuit din componenta fixa si sistem bonus performanta
- Suport logistic: masina, laptop, telefon, etc..
- Training de specialitate