Talent Acquisition Specialist - Constanta

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

(R55305002150)

In calitate de Talent Acquisition Specialist principalele tale misiuni vor fi :

• Identificarea potentialilor candidati in bazele de date specifice si in social media;
• Cautare activa continua a unor medii si grupuri cu potentiali noi candidati;
• Promovarea oportunitatilor de joburi deschise in cadrul companiei;
• Folosirea tehnicilor de cold calling si diverse instrumente de social recruitment;
• Elaborarea unui short-list cu potentiali candidati;
• Realizarea testarilor specifice posturilor (lingvistice/competente);
• Completarea rapoartelor de lucru zilnice/saptamanale;
• Participarea activa la evenimente de recrutare prin realizarea de prezentari si interviuri de recrutare atat pentru functii executive cat si manageriale;
• Follow-up cu candidatii recrutati pe toate perioada formarii lor profesionale;
• Mentorship continuu pentru angajati.

CERINTE

Cautam o persoana dinamica si motivata de sfera resurselor umane pentru a se alatura Departamentului nostru de Recrutare din Constanta in misiunea de a deveni un Talent Acquisition Specialist de TOP!

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:

• Pasiune pentru oameni si pentru descoperirea de talente;
• Excelente abilitati de comunicare intr-una din limbile: franceza/germana/rusa/spaniola/italiana;
• Bune abilitati de comunicare, prezentare si de convingere prin telefon;
• Rabdare, curiozitate si proactivitate.

BENEFICII OFERITE

• Formare la nivel internaţional;
• Participarea activa la evenimente de recrutare la nivel international;
• Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes si intr-o expansiune permanenta;
• Pachet salarial atractiv.

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!