Specialist marketing si comunicare

Mezon Bee SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea și procesarea comenzilor.
Realizarea calendarului social media.
Redactarea de articole pentru blog și editarea lor grafică.
Redactarea newsletterului și editarea lui grafică.
Crearea de elemente grafice, bannere.
Realizarea de campanii Google Adwords, Facebook Ads, campanii afiliere.
Analiza săptămânală a traficului și crearea de rapoarte.

CERINTE

Cunoștințe în domeniul comerțului electronic, înțelegerea comportamentului și nevoilor clientului, cunoașterea social media.
Abilități de comunicare, scris și vorbit.
Cunoașterea limbii engleze.
Atenție deosebită la detalii.
Capacitatea de a finaliza proiecte la timp și de a face față stresului indus de un dead-line.
Organizat, obișnuit cu lucrul în echipă.
Cunoștințe elementare WebDesign (Photoshop, Illustrator, Corel etc.)
Cunoștințe elementare Html (Dreamweaver etc.)
Cunoașterea suitei MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
Permis conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru prietenos.
Pachet salarial în funcție de rezultate.
Testarea produselor bio și naturale.

DESCRIEREA FIRMEI

Magazin online.