Specialist IT Constanta

S.C. TRITON TOOLS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalarea/configurarea sistemelor de operare si a altor aplicatii pe statiile de lucru si serverele din cadrul companiei;
- Verificarea periodica si mentinerea bunei functionari a statiilor de lucru si a serverelor;
- Intretinerea si dezvoltarea retelei de calculatoare;
- Participarea la intretinerea si dezvoltarea aplicatiei ERP utilizata in companie precum si la alte aplicatii utilizate;
- Rezolvarea incidentelor tehnice aparute la echipamentele IT;
- Acordarea asistentei utilizatorilor.

CERINTE

- Studii superioare (in domeniul IT constituie un avantaj);
- Cunostinte privind: intretinerea hardware si software a echipamentelor IT (servere, calculatoare, periferice, echipamente aferente retelei), sisteme de operare (Windows, Windows Server,Linux), baze de date, Exchange Server, Active Directory, servicii de retea (DNS, DHCP, etc), servicii web, ftp, etc.;
- Dorinta de dezvoltare profesionala.

BENEFICII OFERITE

- salariul integral pe statul de plata;
- posibilitate de avansare: - salarială (salariul crește pe măsura experienței acumulate), funcție (salariatul poate avansa pe altă funcție pe măsura pregătirii lui);
- dezvoltare profestională prin programe de instruire (teoretic și practic) la locul de muncă;
- pachet salarial atractiv (bonuri de masă, prime).

Dealer autorizat pentru marci recunoscute precum Bosch, Makita, Metabo, AEG, Atlas Copco, Telwin, Mahe, Selco, Stone, Enar, Karcher, Stanley, Unior, Hawera, Tytan, SC TRITON SRL asigura desfacerea unei game largi de produse prin intermediul punctelor de lucru din Constanta, Cernavoda, Galati, Urziceni si Ploiesti, cat si cu ajutorul retelei proprii de distributie. Alaturi de sculele electrice si de mana, Compania distribuie si o mare varietate de instalatii si aparatura industriala, elemente de asamblare, feronerie pentru lemn, PAL, PVC si aluminiu, accesorii pentru mobilier si decoratiuni interioare.

Triton doreste sa atraga in echipa sa persoane tinere, dornice sa munceasca intr-un mediu dinamic ?i profesionist.