Social Media Specialist

MyCo Social Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Îți place să începi ziua printre notificări, like-uri, share-uri și postări din rețelele sociale? Atunci ai putea fi persoana pe care o căutăm.

Dacă stăpânești perfect limba română, te descurci bine și cu engleza, ai tot timpul cuvintele bune la tine, știi să scrii și ești un izvor nesecat de creativitate, chiar ai profilul colegului pe care îl căutam.

Iar dacă înțelegi și știi cum stă treaba cu administrarea conturilor de social media, e clar că ești colegul pe care îl căutăm!! :)

Care ar fi responsabilitățile tale?
- să creezi conținut inteligent, unic și adaptat pentru conturile de social media ale clienților agenției;
- să administrezi conturilor de social media ale clienților;
- să alegi pozele potrivite pentru mesajul pe vrei să îl transmiți și să le prelucrezi la nivel basic în Photoshop;
- să creezi reclamă plătită care să aducă rezultate reale clienților agenției;
- să fii la curent cu toate noutățile din domeniul social media;
- să interpretezi datele statistice ale conturilor pentru a obține campanii de succes;
- să zâmbești și să fii relaxat/ă;

Ce îți oferim noi?
- salariu motivant cu posibilitatea reală de mărire în funcție de performanțele tale;
- bonusuri și prime;
- lucru într-o echipă tânără, cu viziune;
- un mediu plăcut de lucru - știm, sună a clișeu, dar mediu nostru de lucru chiar e plăcut. O să te convingi! ;)

Nu ai apăsat încă butonul "Aplică"? Noi suntem nerăbdători să te cunoaștem!! :)

CERINTE

• Student/ă sau Absolvent/ă de studii superioare (Jurnalism, Litere, Relații Publice, Marketing) - obligatoriu;
• Bun cunoscător al platformelor de social media - obligatoriu;
• Fin cunoscător al limbii române - obligatoriu;
• Abilități de comunicare excelente (vorbit și scris) - obligatoriu;
• Creativitate, inițiativă, seriozitate, respect pentru munca depusă - obligatoriu;
• Cunoștințe de bază în Photoshop;
• Capacitatea de a înțelege nevoile clienților agenției și pe cele ale consumatorilor cărora li te adresezi pe platformele de social media;
• Persoană veselă, sociabilă, sinceră și relaxată, dar muncitoare, serioasă și determină să ofere plus valoare echipei.

DESCRIEREA FIRMEI

MyCo(mpany) is your company in Social Media!