Reprezentant Vanzari - Dobrogea

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabileste si dezvolta relatii bune cu clientii organizatiei;
- Dezvolta constant portofoliul de clienti;
- Incheie contracte si este responsabil de executia contractelor si a angajamentelor stabilite cu clientii din portofoliul sau;
- Urmareste statusul comenzilor efectuate de clientii din aria sa de acoperire;
- Urmareste colectarea la timp a creantelor de la clienti;
- Stabileste relatii de business cu companii din domeniul constructiilor;
- Urmareste indeplinirea planului de vanzari lunar si anual;
- Pregateste periodic rapoarte si statistici de vanzari;
- Pregateste raportul de activitate zilnic;
- Analizeaza competitia directa (preturi, produse);
- Ofera consultanta tehnica si comerciala prospectilor si clientilor deja existenti
- Participa activ la intalniri interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii;
- Pregateste si supervizeaza indeplinirea planurilor de vanzari pentru divizia de “Produse de investitii”;
- Stabileste relatii cu arhitecti si/sau persoane/companii responsabile pentru conceperea planurilor de constructii.

CERINTE

- Experienta minim 2-3 ani in vanzari intr-un domeniu de activitate similar;
- Permis de conducere, cat. B.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.