Recruiter, HR Specialist

HR Recruitment Constanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam personal pentru pozitia de Recruiter, Specialist Resurse Umane

Ce vei face?

• Vei pregati si coordona intregul proces de recrutare si selectie;
• Vei redacta si publica anunturile de recrutare in toate mediile specific;
• Vei identifica noi surse de recrutare si promovare in functie de specificul fiecarei pozitii;
• Vei selecta candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
• Vei contacta candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
• Vei participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
• Vei realiza evaluari comportamentale si motivationale a candidatilor prin interviuri structurate;
• Vei verifica referintele oferite de acestia si vei elabora rapoartele de interviu;
• Vei urmari procesul de selectie pana in momentul angajarii persoanei selectate;
• Vei introduce CV-urile in baza de date, pe care o va actualiza in permanenta cu mentiunile specifice cu privire la candidatii contactati si intervievati;
• Vei intocmi rapoarte cu activitatea de recrutare desfasurata pe care le vei transmite catre managerul ierarhic;

CERINTE

Cu experienta in recrutare - in gestionarea intregului proces de recrutare si selectie; Dar si fara experienta in reccrutare dar cu abilitati

• Ai cunostinte de MS Office si utilizare internet – cel putin nivel mediu;
• Esti cunoscator de limba engleza – nivel avansat;
• Cunosti metodologia de recrutare si tehnici de interviu;
• Detii abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii;
• Ai capacitatea de a gestiona situatiile stresante;
• Esti persoana activa, creativa, responsabila si constiincioasa

Aplica cu incredere!

BENEFICII OFERITE

Salariu + bonusuri de performanta
Training-uri de dezvoltare
TeamBuilding-uri in tara si strainatate

Mnagementul resurselor umane-Recrutare, Training, Teambuilding