Receptioner

B.V.B. RECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Preluarea și înregistrarea rezervărilor primite in receptie;
- Intampina in mod amabil si profesional oaspetii și desfasoara activitatea de rezervare si cazare a turiștilor;
- Întocmirea actelor necesare cazării turiștilor;
- Informarea oaspetilor cu privire la facilitatile hotelului;
- Administrarea și verificarea rezervărilor pentru ziua în curs și ziua următoare;
- Emite factura fiscala, bonul fiscal si formele de lichidare a contului pentru serviciile primite;
- Identifica solutii pentru problemele aparute; Rezolva promt si discret situatii particulare sau reclamatii ale clientilor si apeleaza pe cale ierarhica pentru a fi luate cele mai adecvate solutii;
- Colaboreaza cu alte sectoare din cadrul societatii pentru buna desfasurare a activitatii.

CERINTE

- Candidatul sa fie absolventul unei facultati economice si/sau de turism ori persoane ce au calificarea de receptioner;
- Cunostinte de contabilitate primara - cerinta obligatorie
- Experienta pe un post similar - minim 6 luni - reprezinta un avantaj;
- Cunoasterea unui program de gestiune hoteliera - reprezinta un avantaj;
- Cunostinte limba engleza nivel mediu - reprezinta un avantaj;
- Bune abilitati de comunicare si organizare;
- Corectitudine si responsabilitate in indeplinirea sarcinilor;
- Capacitatea de a lucre in conditii de stres, atitudine proactiva;
- Flexibilitate (ture de noapte).

BENEFICII OFERITE

- Cazare in incinta hotelului;
- Bucatarie la dispozitie pentru ca persoanele sa poata gati;
- Contract pe perioada determinata 13.06.2016 - 16.09.2016;
- Salariu net: 1500 lei.

B.V.B. RECRUIT și-a început activitatea în anul 2014, fiind o companie cu capital integral românesc.
Compania noastră vă oferă o gamă diversificată de servicii de resurse umane după cum urmează:

-Administrare personal
-Calcul salarial
-Munca temporară
-Recrutare şi selecţie
-Training-uri