Receptioner

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
• Asigura indeplimirea opreatiunilor specifice receptiei - efectueaza rezervari, confirmare a rezervarilor primite si cazari conform diagramei si documentelor de rezervare, validate;
• Asigura completarea documentelor aferente cazarii;
• Factureaza si incaseaza contravaloarea serviciilor de cazare, elibereaza facturile reprezentand contravaloarea cazarii si bonurile fiscale aferente;
• Raspunde si asigura o buna gestionarea a solicitarilor clientilor pe parcursul sejurului etc;
• Asigura interfata cu celelalte activitati din cadrul unitatii (serviciile de curatenie) preia solicitarile/sesizarile primite din partea clientilor si le transmite spre rezolvare;
• Colaborarea si buna coordonare cu furnizorii de servicii pentru a se asigura servicii la un standard de calitate ridicat;
• Indeplinirea sarcinilor de serviciu in concordanta cu standardele de calitate;
• Programul incepe 17 IUNIE – ture de 8h zilnic incluisv sambata sau duminica (prin rotatie)

CERINTE

• Student sau absolvent al unei institutii de profil turistic sau studii de calificare in domeniul hotelier;
• Cunostinte de operare in sistem de gestiune hoteliera;
• Aptitudinea de a urmari sarcini si obiective multiple;
• Cunostinte operare PC;
• Buna comunicare interpersonala si relationala;
• Bun membru de echipa;
• Persoana adaptabila, sociabila.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul aplicatiilor fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.