Operator router 3D/ proiectare Constanta

Step

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- realizarea de prelucrari grafice si operare router mecanic 3D
- prelucrare lemn, metal, PVC, plexiglass, foam, etc.
- operarea masini, programarea si setara masinii,
- intocmireaproiect Corel Draw
- operarea in programul ArtCam,
- aranjarea elementelor in placa pentru optimizarea consumului de material
- pozitionarea pe masa masinii,
- asigurarea functionarii si intretinerii optime a masinii
- realizarea unui tabel cu regimuri de viteza, avans, turatie pentru diferite materiale

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa fie absolvent de liceu/ scoala profesionala tehnica si sa dea dovada de seriozitate, spirit de echipa, capacitate de comunicare cu colegii din proiectare si productie. In plus, trebuie sa aiba:
- experienta in lucrul cu masini cu comanda numerica CNC minim 2 ani
- cunostinte temeinice de Corel Draw
- cunostinte de operare CAM
- capacitate de intelegere a desenelor tehnice
- capacitate de ajustare a prgramelor, atunci cand este necesar
- permis auto B
- cunostinte de limba engleza

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie publicitate