MANAGER PUNCT DE LUCRU CONSTANTA - farma

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza intreaga activitate a punctului de lucru din Constanta
• Implementeaza politica de vanzari si distributie a companiei in zona
• Coordoneaza persoanele din subordine, in acord cu organigrama companiei (12 angajati)
• Coordoneaza activitatea de comercializare si distributie a produselor companiei;
• Monitorizeaza si raspunde direct de realizarea targetului de vanzari si incasari de catre echipa de vanzari si distributie;
• Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor prin identificare de noi clienti; contractare, negociere;
• Stabileste necesarul de stoc pentru punctul de lucru;
• Implementeaza la nivel local strategia de vanzari a companiei, aplicand tacticile comerciale agreate de companie;
• Negociaza si stabileste intalniri regulate cu clientii cheie;
• Propune si urmareste (dupa aprobare) business plan-ul (volum de vanzari, turnover si bugete de cheltuieli) punctului de lucru pe care il conduce;
• Este responsabil de culegerea informatiilor din piata (competitie, autoritati, clienti) ;
• Raporteaza lunar prin raportul de management asupra statusului vanzarilor, evaluarii campaniilor, a informatiilor din piata, oportunitatilor, trendurilor si face propuneri (action plans);
• Supervizeaza, evalueaza si motiveaza angajatii din subordine, putand propune programe de dezvoltare ale acestora;
• Monitorizeaza permanent segmentul de piata din care fac parte produsele companiei si ia masuri de consolidare a business-ului companiei in cadrul acestuia.

CERINTE

• Studii: superioare
• Cunostinte de limba engleza – cel putin nivel mediu
• Permis de conducere categoria B
• Operare MS Office, nivel avansat
• Experienta: minim 2 ani in aceeasi functie sau echivalent precum si cursuri specializate in domeniu
• simt autodidact
• reale abilitati de people management: flexibilitate in abordarea constructiva a persoanelor din subordinea directa, persoane care au profiluri de personalitate/ temperament/ caracter diferite
• aptitudini antreprenoriale dezvoltate.

Va rog trimiteti CV-urile la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/