Manager IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

. Descrierea postului
Denumirea postului : DIRECTOR IT
Scopul principal al activitătii:
Implementare SISTEM erp-experienta in implementare charisma constiuie un avantaj
Coordonarea, implementarea si customizarea solutiilor si modificarile sistmeului informatic, in proiectele de sistem informatic
Raspunde de buna functionare si intretinerea sistemului informatic din punct de vedere software si hardware.
Mentine legatura cu furnizorul de sistem informatic si actioneaza la modificari sau erori ale acestuia, in functie de gradul erorii.
Negociaza contractele de furnizare telefonie mobila/telecomunicatii, accesorii si mentenanta si pastreaza in bune conditii relatia contractuala cu acestia.
Propune Directorului Financiar si Directorului General achizitionarea de produse sau servicii, prin care sa se rezolve problemele sau necesitatile utilizatorilor sistemului informatic.
Selectioneaza ofertele si furnizorii de aplicatii software si echipamente hardware si de birotica IT.
Coordoneaza modul in care se pun in practica noile solutii.
Stabileste si urmareste modul in care se face aprovizionarea cu echipamente si materiale consumabile.
Mentine relatiile cu furnizorii externi de echipamente si servicii si se asigura de calitatea serviciilor oferite de acestia
Urmareste si raspunde de modul in care se realizeaza mentenanta echipamentelor si a aplicatiilor si dispune de masuri de corectie in caz de neconformitate.
Stabileste si urmareste modul in care se realizeaza politicile de updatare a aplicatiilor si de salvare a copiilor de siguranta a datelor.
Se asigura de conformitatea cu legea a licentierii programelor software.

Relatii functionale ::
• Interne : relationeaza cu toti sefii de departamente si utilizatorii sistemului informatic
• Externe : relationeaza cu furnizorii de servicii externe, telecomunicatii, software si echipamente informatice.

CERINTE

Cerintele postului

. Studii necesare :
Studii superioare de specialitate
. Domenii profesionale si experienta :
Experienta minim 5 ani in domeniu.si 2 ani pe un post similar. Experienta in implementare sistem ERP.
Calitati pentru exercitarea profesiei :
Comunicativ, ordonat, creativ, atitudine pozitiva, determinat, ambitios, capacitati de coordonare.

BENEFICII OFERITE

dupa interviu