A) Manager departament achizitii-logistica (un post) si B) Referenti achizitii-logistica (trei posturi)

Victoria Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

A) pentru MANAGER DEPARTAMENT ACHIZITII LOGISTICA
Se subordoneaza Directorului general
Managementul operatiunilor de achizitii produse si servicii
Implementarea de proceduri si documente interne de lucru necesare desfasurarii activitatilor de achizitii
Relatia cu furnizorii: mentinerea relatiilor cu cei existenti si identificarea altora potentiali
Analiza, selectarea si negocierea ofertelor primite de la furnizori
Stabilirea strategiilor de negociere
Negocierea efectiva a termenilor si conditiilor comerciale pentru comenzile ce urmeaza a fi lansate sau pentru contractele ce urmeaza a fi incheiate
Verificarea modului de derulare a contractelor din punct de vedere al indeplinirii termenilor si conditiilor stipulate
Management logistic: gestiune stocuri, raport intrari-iesiri, nivel optim stocare marfuri

B) pentru REFERENT ACHIZITII-LOGISTICA ((3 posturi)
Lucreaza in subordinea directa a Managerului de departament aprovizionare-logistica
Relatia cu furnizorii: se preocupa de mentinerea relatiilor cu cei existenti si este implicat in identificarea altora potentiali
Efectueaza analiza si selectia initiala a ofertelor primite de la furnizori pe baza unor criterii prestabilite
Participa la negocieri si intocmeste note de rezumat privitoare la desfasurarea acestora
Pregateste comenzile ferme ce urmeaza a fi plasate la furnizori in conformitate cu conditiile si termenele negociate si cu procedurile interne de lucru
Evidenta documente de lucru: cereri oferta, oferte, comenzi, facturi, documente de transport, evidente stocuri, etc
Organizarea de activitati de transport marfa
Evidenta stocuri
Intocmeste rapoarte cu privire la activitatile care i-au fost repartizate

CERINTE

Studii superioare de preferinta tehnice
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat; orice alta limba straina de circulatie internationala cunoscuta, reprezinta avantaj
Experienta in domeniul achizitiilor de produse si servicii – minim 8 ani
Experienta in management operational, coordonare si control-supervizare
Experienta in negociere si in managementul contractelor de achizitii
Cunostinte avansate de operare computer

B) pentru REFERENT ACHIZITII-LOGISTICA
Studii superioare tehnice
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Experienta in domeniul achizitiilor de produse si servicii – minim 5 ani
Cunostinte de operare computer

BENEFICII OFERITE

1200-1800 euro net/luna, autoturism de serviciu full-time cu toate cheltuielile platite, asigurare medicala privata, bonusuri anuale de performanta

800-1000 euro net/luna, bonuri de masa, prime