MANAGER DE ZONA- Experienta relevanta pe o pozitie similara in domeniul comercializarii echipamentelor aferente instalatiilor sanitare sau termice

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietii aferente teritoriului alocat in vederea identificarii atat a clientilor potentiali (firme de constructii si instalatii, antreprenori, etc.), cat si a nevoilor acestora;
- Promovarea produselor firmei atat catre clientii deja existenti in retea cat si catre clientii potentiali prin efectuarea de vizite regulate la sediile acestora;
- Crearea, mentinerea si extinderea de relatii cu firme de proiectare si antreprenori din zona alocata;
- Dezvoltarea si mentinerea retelei de clienti din zona alocata prin crearea de relatii de afaceri de lunga durata;
- Atingerea obiectivelor stabilite pentru zona alocata (vanzari; incasari, marketing; dezvoltare game de produs).

CERINTE

Domiciliu stabil in zona CONSTANTA

- Nivel de studii: superioare (profil tehnic de preferat)
- Experienta relevanta pe o pozitie similara sau in domeniul comercializarii echipamentelor aferente instalatiilor sanitare sau termice;
- Cunostinte solide de operare PC ( Microsoft Office: Word, Excel, Powerpoint;);
- Disponibilitate pentru calatorii interne si externe;
- Caracter dinamic, organizat, adaptabil, orientat spre rezultate, spirit de initiativa, capabil sa adere cu entuziasm la misiunea si valorile organizatiei din care face parte;
- Abilitati necesare pentru crearea unei bune relatii cu clientii firmei: empatie, abilitati de
comunicare, prezentare si negociere, capabil atat sa induca incredere in ceilalti;
- Capabil sa lucreze foarte bine in echipa dar si independent, in conditii de stres si de
respectare a termenelor limita impuse;
- Gandire pozitiva, auto-motivanta, capabila sa se focalizeze spre gasirea si aplicarea solutiilor de rezolvare a problemelor si nu pe problema in sine;
- Cunostinte de limba engleza nivel conversational
- Permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

-salariu fix + bonusuri in functie de performanta (o data la 4 luni)

-telefon

-laptop

-masina de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!