Manager Achizitii

SC Onix Residence SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Cautam persoana locata in CONSTANTA sau imprejurimi!

Responsabilitati:

Gestioneaza activitatea de achiziţii la nivel de proiect local de constructii;
Negociază cu furnizorii preturile de achiziţie si toate celelalte conditii contractuale, termene de livrare, conditii de garantie
Se asigura ca marfa va veni insotita de toate avizele/autorizarile impuse de legislatia in vigoare aplicabila pe intreg teritoriul Romaniei;
Identifica, evalueaza si selecteaza potentiali furnizori si urmareste comenzile de aprovizionare;
Raspunde pentru cantitatea si calitatea produselor achizitionate;
Organizeaza si prioritizeaza platile catre furnizori
Ia măsurile necesare pentru ca toate contractele să fie executate în limita bugetului;
Stabileste forecasturi cu furnizorii;
Concentreaza achizitiile importante pentru a obtine cele mai bune preturi posibile;

CERINTE

Cerinte

Cunoasterea pietei locale din domeniul constructiilor si a particularitatilor acesteia

Cunostinte operare PC (Windows, MS Office), Internet, Outlook,

Limba engleza nivel avansat

Exprienta pe o pozitie similara in domeniul constructiilor 2 ani

Permis de conducere categoria B

Abilităţi manageriale şi de negociere

Abilităţi reale de planificare, organizare şi viteză de reacţie; rezistent la stres;

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea.
Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară.
Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.