Inginer sisteme IT si sisteme de supraveghere

JUNIOR GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cauti un job in IT? Vino la Junior!
Te pricepi la IT si esti pasionat de diversitatea acestui domeniu? Daca raspunsul este pozitiv, noi spunem ca ai deja un loc rezervat in echipa noastra. Vom incepe cu cateva cerinte de baza ca sa-ti poti face o idee despre noi si nevoile companiei noastre:
– Absolvent studii superioare cu profil tehnic(sau in curs de absolvire): Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare, Instalatii;
– Experienta inginer punere in functiune in domeniul sistemelor de securitate: supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, • cunostinte temeinice de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata);
– Cunostinte avansate PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
– Disponibilitate la deplasari;
– Seriozitate, loialitate, dinamism;
– Permis de conducere;

CERINTE

Responsabilitati:
– Realizarea lucrarilor de punere in functiune, intretinere si service a sistemelor de securitate (supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, control acces si pontaj, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate, sisteme integrate de securitate pentru resedinte);
– Deplasarea la sediul clientului, pentru interventii, in urma solicitarii acestora sau asigurarea asistentei tehnice telefonic;
– Oferirea clientului un training minim de utilizare a echipamentului;
– Intocmirea documentatiei necesara fiecarei interventii pentru o cat mai buna gestionare si remediere a defectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire);
– Gestionarea interventiilor in functie de gradul de prioritate, stabilit de managerul direct, astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor.

BENEFICII OFERITE

Ce oferim noi? Un pachet salarial motivant, posibilitatea de dezvoltare si specializare, si mai important, un loc intr-o echipa dinamica, competitiva si amuzanta.

JUNIOR este un grup de firme ce activeaza in domeniul comertului si prestarilor de servicii in mai multe domenii de activitate, fiind o companie angajata in satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei prin produse si servicii de inalta calitate.
Managementul firmei stabileste si mentine standarde de lucru ridicate si militeaza pentru asigurarea transparentei depline in activitatea pe care o desfasoara in comunicarea cu toti detinatorii de interese in aceasta activitate,facand o datorie primordiala din mentinerea unor realtii corecte cu toti cei atasati obiectivelor firmei. Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile ce se ivesc pentru satisfacerea, in cat mai mare masura, a clientilor ei, pentru imbunatatirea situatiei economice si a climatului de afaceri pe piata unde actioneaza.
Directiile de activitate dezvoltate de grupul JUNIOR sunt urmatoarele:

IT & C pentru companii si administratie
Solutii de securitate
Consultanta pentru obtinere finantari
Arhivare documente
Printing Digital