Inginer Mentenanta

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, lider in productia de ciment la nivel mondial, un Inginer Mentenanta pentru punctul de lucru din Medgidia.

Profilul postului:

-Pregatirea /planificarea lucrarilor de reparatii, operatiune care sa contribuie direct la imbunatatirea productivitatii si calitatii serviciilor executate de departamentul mentenanta sau de subcontractanti;
-Efectueaza planificarea lucrarilor;
-Stabileste saptamanal prioritatea fiecarei lucrari din lista pregatita;
-Verifica necesarul pieselor de schimb (verifica documentatia tehnica si stocul din magazie);
-Intocmeste cererile de achizitie pentru piese de schimb sau lucrari executate de terti;
-Intocmeste caietele de sarcini pentru achizitionarea pieselor sau serviciilor;
-Urmareste termenele de livrare si calitatea pieselor livrate;
-Elaboreaza procedurile de lucru si operatiunile de lucru impreuna cu seful de echipa (maistrul) din sectorul de activitate;
-Pregateste protocoalele de protectie a muncii si procedurile specifice de securitate pentru fiecare lucare in parte;
-Stabileste pentru fiecare lucrare in parte necesarul de ore manopera, scule necesare, durata lucrare, conditiile in care se poate executa fiecare lucrare (in mers sau la oprire), costurile estimative ale fiecarei lucrari;
-Estimeaza costul si durata fiecarei lucrari planificate;
-Efectueaza receptia in JDE a pieselor achizitionate si serviciilor tertilor pentru sectorul de activitate;
-Verifica daca desenele echipamentelor sunt la zi sau daca trebuiesc aduse îmbunatatiri;
-Intocmeste si tine la zi fisele tehnice ale echipamentelor inclusiv istoricul acestora (dupa executarea lucrarilor);
-Participa la elaborarea listelor si programarilor de lucrari : trimestriale, saptamanale, opriri programate si opriri incidentale;
-Tine legatura permanenta cu magazia de piese de schimb si urmareste evolutia stocurilor;
-Gestioneaza riguros toata documentatia tehnica (furnizori, subcontractanti, desene);
-Coordoneaza si supervizeaza unele lucrari executate de subcontractanti;
-Participa la analiza incidentelor tehnice sau de securitate si conduce grupuri de analiza incidente cand este cazul;
-Participa la elaborarea bugetului mentenanta.

CERINTE

-Studii superioare tehnice;
-Foarte bune cunostinte tehnice de mecanica, rezistenta materialelor;
-Experienta similara de minim 1 an - conditie obligatorie;
-Precizie si rigurozitate;
-Bune aptitudini in organizare si comunicare;
-Initiativa si inovatie;
-Capacitate de analiza;
-Abilitati de lider in conducerea de proiecte.

Doar candidatii care corespund profilului vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate aplicatiile sunt considerate strict confidentiale.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro