Incepe cariera in IT

DAF ROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca vrei sa incepi cariera in IT si esti pasionat de tehnologie devino Specialist IT cu noi

Program cu ture ~ 10 zile pe luna

Candidatul ideal

Nivel de experienta : student/absolvent fara experienta / Entry level

Aptitudini solicitate:

Cunostinte bune in instalare si intretinere calculatoare, retelistica, Cunostinte IT&C
Cunostinte bune de operare si instalare software pe PC, Microsoft Office, Windows

Studii de preferinta cu profil electric sau informatica (se poate compensa cu experienta intr-o companie cu profil asemanator), abilitati tehnice, integritate corporala, adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;Seriozitate, loialitate, bun simt,

Constituie un plus: experienta service pc, cunostinte html

CERINTE

• Deplasarea la sediul clientilor pentru interventii in urma solicitarii acestora si asigurarea asistentei tehnice telefonic;
• Realizarea lucrarilor de instalare, punere in functiune, intretinere si service a echipamentelor de tehnica ce calcul, a sistemelor de securitate etc.
• Intocmirea documentatiei necesare fiecarei interventii;
• Operatiuni de instalare componente, diagnosticare, inlocuire componente defecte și depanare pentru notebook/ PC/ servere, imprimante, retea, etc.) și echipamente de birou (multifunctionale, imprimante)
• Instalarea echipamentelor în reţea;

Te rugam sa dai cat mai multe date despre tine si sa raspunzi la Interview-ul online

BENEFICII OFERITE

Program: 8-16 cu ture 2 zile de lucru/ 2 zile liber de luni-vineri
Salariu negociat la interviu, in functie de calificarea si implicarea angajatului in activitatea depusa in cadrul firmei.

Firma DAF ROM activeaza pe piata constanteana de IT de mai mult de 10 ani, compania noastra adresandu-se unui larg segment al pietei, format atat din persoane fizice cat si din persoane juridice, majoritatea fiind reprezentata de agenti economici, organizatii guvernamentale si neguvernamentale, administratie publica.