Facturist

Euro Vial Lighting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere:

- Inregistreaza in programul de gestiune miscarea stocului de marfa: aviz de expeditie a marfii, facturi fiscale, aviz de retur a marfii, astfel incat la sfarsitul fiecarei zile stocul depozitului sa fie zero.

- Inregistreaza in programul de gestiune intrarile de marfa conform avizelor (daca au fost facturate in intregime sau partial) si se asigura de semnarea corespunzatoare a documentelor.
- Intocmeste documentele de insotire a marfii.
- Inregistreaza in programul de gestiune miscarea stocului de marfa si intrarile de marfa coform avizelor.
- Arhiveaza si inainteaza documentele financiare la departamentul financiar-contabil: note de transfer, chitante, facturi, comenzi, extrase de cont si documente de casa.

- Arhiveaza avizele din filiale si NIT-uri.

- Participa periodic la inventare.

CERINTE

Cerinte

- Studii medii /de preferinta economice (studiile superioare reprezinta un avantaj.)
- Experienta minim 1 an.
- Cunostinte de contabilitate primara,operare PC, soft gestiune.
- Capacitate de analiza si sinteza,
inteligenta,spirit de observatie,
atentie,persoana ordonata.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Lucrul in cadrul unei echipe tinere si dinamice.
- Participare la cursuri de formare profesionala.

EURO VIAL LIGHTING are ca domeniu de activitate distributia de materiale si echipamente electrice. Prin promovarea calitatii si a profesionalismului am devenit reprezentanti ai celor mai importanti producatori (Philips, Moeller, Schneider, Legrand, 3M, ICME ECAB etc.). EURO VIAL LIGHTING are sediul in Constanta si filiale in orasele: Bucuresti, Galati, Brasov, Iasi, Craiova. Politica de dezvoltare a firmei va continua si in urmatorii ani.